MISJA PRZEDSZKOLA

Realizujemy ją poprzez:

• stałe doskonalenie kadry pedagogicznej,

• nowoczesne projekty edukacyjne,

• aktywną współpracę z rodzicami,

• organizację zajęć dla rozwoju zainteresowań i talentów dzieci

• właściwe wyposażenie bazy przedszkolnej,

• nowoczesne metody nauczania,

• monitorowanie pracy przedszkola.

WIZJA NASZEGO PRZEDSZKOLA

Przedszkole otacza dzieci troską i miłością, zapewnia dzieciom opiekę.
Jest miejscem radosnej zabawy i bezpiecznego poznawania świata.
Zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój ułatwiający adaptację szkolną i osiąganie sukcesów w dorosłym życiu.

Głównym celem naszego działania jest dążenie do tego, by przedszkole było miejscem, które jest dopełnieniem domu rodzinnego. Sprawujące funkcję wspomagającą i doradczą, czyli:

• Zapewnia opiekę, wychowanie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Dzieci mają możliwość samorealizacji i aktywnego odkrywania swoich możliwości, rozwijają swoje zainteresowania wzbogacając wiedzę o otaczającym świecie.

• Buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej; uczy patriotyzmu.

• Dostosowuje zajęcia wychowawczo-dydaktyczne do możliwości rozwojowych dzieci i prowadzi je na wysokim poziomie. Wychowankowie mają stworzone warunki do twórczego działania, przyswajają ważne umiejętności przydatne w życiu dorosłego człowieka.

• Ściśle współpracuje z rodzicami, uwzględnia ich potrzeby i oczekiwania. Angażuje rodziców do pracy na rzecz przedszkola.

• Promuje zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie.

• Umożliwia osiągnięcie gotowości szkolnej.

• Uczy wrażliwości na potrzeby innych.

• Promuje naszą placówkę poprzez rozwijanie współpracy ze środowiskiem lokalnym.