Nasi Absolwenci

 

 Nasze przedszkole istnieje już od ponad 40 lat. Przez tak długi okres czasu wielu wychowanków

 opuściło mury naszego przedszkola. Ważną dla nas sprawą jest śledzenie dalszych ich losów.

 O osiągnięciach zawodowych, sukcesach  naszych wychowanków dowiadujemy się poprzez:

– spontaniczne spotkania na terenie przedszkola i poza nim,

– współpracę ze szkołą podstawową,

– udział absolwentów w imprezach przedszkolnych,

– spotkania podczas przyprowadzania młodszego rodzeństwa,

– powrót do przedszkola już w innej formie – jako rodzic ze swoimi pociechami.

images

 

 

 

 

W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole nawiązało współpracę ze Szkołą Podstawową nr 7, tak więc będziemy śledzić losy naszych absolwentów nie tylko w SP5, ale i w SP7.

W ramach planu współpracy ze szkołami zadaniami przedszkola jest  zapoznanie dzieci z drogą do szkoły, nawiązanie kontaktu z nauczycielami klas pierwszych, wizyta w Szkole Podstawowej- zapoznanie z budynkiem i rozkładem pomieszczeń, spotkania integracyjne na terenie przedszkola i szkoły, zaproszenia na okazjonalne uroczystości, przedstawienia zarówno w szkole, jak i w przedszkolu. Jak również  udział dzieci przedszkolnych w pierwszej lekcji, czytanie przedszkolakom książek przez uczniów , udział absolwentów przedszkola w Festynie Rodzinnym organizowanym w przedszkolu.

23 maja Daniel Ślipek, absolwent naszego przedszkola, obecnie uczeń SP5 okazał się najlepszy indywidualnie w czwórboju lekkoatletycznym organizowanym w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Gratulacje!!!

 

24 maja gościliśmy uczniów z SP5 oraz SP7. Mieli oni okazję obejrzeć przedstawienie ekologiczne starszaków z gr.IV na temat Dnia Ziemi, które miało na celu  kształtowanie postaw proekologicznych.

 

12 maja odbył się 36 Bieg Słowiański. Ekipie z SP5 udało się zdobyć 8 medali, w tym 2 złote i 1 brązowy zdobyli absolwenci przedszkola: Maksymilian Gil,  Paula Pytel i Roksana Sudak, którym serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

9 maja z okazji Tygodnia Bibliotek nasze przedszkole odwiedziły uczennice kl.III SP5 wraz z panią bibliotekarką. W zaprezentowanym przedstawieniu o książce przedszkolaki przypomniały sobie, jak należy szanować książki oraz zostały zachęcone do czytania i odwiedzania biblioteki. Były też zagadki o bohaterach znanych bajek, a na koniec wysłuchaliśmy bajki pt.”Trzy świnki”. Warto wspomnieć, że wśród gości były nasze absolwentki: Karolina Pokładowska, Julia Dalik, Michalina Olejniczak i Roksana Sudak. Dziękujemy za miłą niespodziankę.

 

22 marca przedszkolaki miały obejrzenia przedstawienia scenki gorzowskiej legendy pt.”Studnia czarownic w wykonaniu uczniów z kółka teatralnego SP5. Wśród występujących mogliśmy podziwiać talent aktorski absolwentów naszego przedszkola: Oliwię Ciężką, Julię Leśniewską, Weronikę Napieraj, Olę Maryniak, Zuzię Margielę. Było nam bardzo miło.

 

 

1 marca Szkoła Podstawowa nr 7 tętniła życiem do późnych godzin wieczornych, bowiem podczas Dnia Otwartego placówkę odwiedzili rodzice wraz ze swoimi pociechami. Rodzicom i przyszłym uczniom swoje umiejętności zaprezentowali zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie siódemki. Specjalny pokaz dał również zespół „Buziaki”, toteż trwają zapisy do klas o profilu artystycznym. Siódemka to przyjazna szkoła.

27 lutego w SP5 odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę. Starsi uczniowie, a wśród nich wielu naszych absolwentów swoich przyszłych młodszych kolegów zaprosili na spacerek po szkole. Dzieci mogły uczestniczyć w różnych doświadczeniach, sterować robotem, oglądać przez teleskop odległe obiekty, grać na Bum Bum rurkach, rysować na tablicy interaktywnej, uczestniczyć w quizach. Na swojej drodze spotykały postacie z baśni z którymi można było zrobić sobie zdjęcie. Pobyt gości dostarczył wszystkim wiele emocji.

Przybyłych witała była wychowanka przedszkola Anastazja Maryniak.

16 stycznia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom!”bajkę dla dzieci z gr.III czytały absolwentki naszego przedszkola, obecnie uczennice kl.IV SP5: Karolina Pokładowska i Michalina Olejniczak. Przedszkolaki słuchały bajki pt.”Latający dywan”z uwagą i w wielkim skupieniu.

 12 stycznia dzieci z gr.IV oraz z przedszkoli nr 15, 18 i uczniowie klasy 1a SP7, wzięły udział w Turnieju Sportowym. Konkurencje sportowe poprzedziła nauka udzielania pierwszej pomocy. Pod okiem ratownika medycznego, dzieci nauczyły się jak pomóc w razie zasłabnięcia i zakrztuszenia. W roli osób poszkodowanych wystąpiły misie. Sam Turniej Sportowy obfitował w wiele konkurencji, np. rzut woreczkiem do celu, slalom z przeszkodami, wbijanie piłeczek do bramek. Cały turniej przebiegł w radosnej, sportowej atmosferze.

5 grudnia dzieci z gr.II,III,IV i V wybrały się do Filharmonii na musical pt.”Akademia Pana Kleksa”. Miło nam było oglądać na scenie naszych absolwentów: Julię Leśniewską i  Wiktorię Różańską.

19 października Pani dyrektor naszego przedszkola była zaproszona na Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 5. Na uroczystości swoje umiejętności taneczno-akrobatyczne wspaniale zaprezentowały nasze absolwentki: Julia Leśniewska i Oliwia Ciężka.

18 października dzieci z gr.IV miały okazję spędzić czas w SP7. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zorganizowanej dla nich lekcji wf-u, a także mogły poćwiczyć swoje umiejętności logicznego myślenia na zajęciach komputerowych. Poza tym dzieci zaprezentowały swoją wiedzę n/t świata przyrody. „Pszczółki” spotkały się również z uczniami klasy I. Na koniec pobytu w szkole, uczennice gimnazjum przeczytały znane wszystkim wiersze i opowiadania. Cała grupa dziękuje Pani dyrektor za zaproszenie. Dziękujemy też za nawiązanie z naszym przedszkolem współpracy.

 

 

12 października odbyła się Gorzowska Spartakiada Młodzieży Szkół Podstawowych w szachach. Drużyna SP 5 zdobyła tytuł Mistrzów. Wśród uczestników znalazł się nasz absolwent Paweł Łochiński. Gratulujemy!

 

16-17

7 czerwca nasza absolwentka Oliwia Ciężka, obecnie uczennica Sp5 zdobyła Dyplom Nagrodę w Miejskim Konkursie Plastycznym”Moje miasto-moja rodzina”. To nie pierwsze wyróżnienie Oliwii w konkursach plastycznych. Już w przedszkolu można było zauważyć jej niewątpliwy talent plastyczny. Jesteśmy dumni i gratulujemy!

 

 

 28 kwietnia  w Wojewódzkiej Bibliotece zostały wręczone nagrody laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Szkół Podstawowych. Wśród najlepszych z najlepszych w całym województwie lubuskim znalazł się nasz absolwent PIOTR DALIK  z klasy szóstej SP5. Piotrek brał udział w konkursie z historii.   Wielkie Gratulacje !

28 kwietnia odwiedzili nas uczniowie kl.III ze SP5 z przedstawieniem znanej bajki braci Grimm „Kopciuszek”. Wśród małych aktorów byli absolwenci naszego przedszkola. Przygotowana wersja bajki miała charakter humorystyczny. Mali aktorzy wystąpili w barwnych strojach, co niezwykle zachwyciło widownię. Ekspresyjna gra głównych bohaterów wywoływała salwy śmiechu i gromkie brawa.

 

30 marca na nasze zaproszenie przybyli uczniowie kl.III SP5, aby obejrzeć przedstawienie w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego oraz tanecznego pt.”Witaj Wiosno”. Występ przedszkolaków bardzo podobał się gościom i został nagrodzony gromkimi brawami. Wśród uczniów miło było zobaczyć wielu naszych absolwentów.

 

22 marca nasz absolwent, obecnie uczeń SP5 Piotr Dalik dostał się do III etapu Konkursu Wojewódzkiego z Historii.  Na etapie Rejonowego Konkursu Historycznego Piotr uzyskał 39 na 40 punktów.  Piotr jest wszechstronie uzdolnionym i niezwykle pracowitym uczniem.  Brał udział w Rejonowych konkursach z Języka Polskiego, Przyrody i Matematyki. Wśród jego licznych zainteresowań największą pasją jest historia.  Pierwszego kwietnia Piotr zmierzy się z najlepszymi Historykami szkół podstawowych w województwie lubuskim.  Życzymy mu powodzenia.

 

23 marca 2017r. dzieci z gr. IV były z wizytą w klasie 301sp, do której uczęszcza wielu naszych absolwentów. Brały udział w lekcji na temat lotów w Kosmos. Usłyszały wiele ciekawostek od starszych dzieci na temat szkoły. Uczniowie klas starszych wykonali dla nich zakładki do książek. Lekcja bardzo podobała się dzieciom, aktywnie brały udział w zajęciach, część z nich w przyszłym roku szkolnym rozpocznie naukę w SP5.

 

24 listopada odwiedził nas były wychowanek Konrad Borowicz, obecnie uczeń kl.V SP5. Konrad nie po raz pierwszy pospieszył do nas z życzeniami świątecznymi w postaci prac plastycznych. Chłopiec jest uczniem wszechstronnie uzdolnionym i osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Dziękujemy i życzymy sukcesów w szkole.

dscn0249

 

2015-2016

 

Nasza absolwentka Katarzyna Skarżyńska, obecnie uczennica SP12, wraz ze swoim tatą

nagrała dla nas hymn, którego uroczysta prezentacja nastąpiła w dniu 29 kwietnia

podczas jubileuszu 40-lecia istnienia naszej placówki oraz nadania imienia dla

przedszkola.

Jesteśmy ogromnie dumni i podwójnie zadowoleni!

Oczywiście Kasia wykonała hymn przedszkola na uroczystości na żywo.

Zdolności wokalne Kasia prezentowała już w przedszkolu, a po drodze rozwinęła jeszcze

talent taneczny oraz predyspozycje sportowe. Z uwagą więc śledzimy jej poczynania,

życząc osiągania jak najlepszych wyników

IMG_0128

29 kwietnia również na naszej uroczystości był gościem oraz zabrał głos nasz absolwent, 

znany gorzowski historyk p. Robert Piotrowski, a prywatnie tata Marysi, która w tym roku

kończy przedszkole. Dziękujemy za przybycie, a Marysi życzymy co najmniej takich

sukcesów, jak jej tacie.

 

IMG_0175

 

5 lutego 14 osobowa drużyna SP5 pokonała wszystkich  rywali i  ponownie zdobyła

I miejsce  w Mitingu Lekkoatletycznym Młody Pedro’s Cup w Łodzi. Wśród młodych

sportowców są nasi absolwenci:

  1. Bielska Nikola

  2. Kaźmierczak Oskar

  3. Maciejkiewicz Paula

  4. Pytel Katarzyna

  5. Lenckowska Wiktoria

  6. Różańska Alicja

  7. Kuźbiński Michał

  8. Szulc Filip

1125-150x150

 30 listopada

Jesteśmy dumni z naszych absolwentów szczególnie, gdy osiągają dobre wyniki w nauce,

więc śledzimy ich losy. Otóż wielu z uczniów SP5 zakwalifikowało się do konkursów  

przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego w roku

szkolnym 2015/2016 na szczeblu rejonowym. I tak:

– do konkursu z historii i społeczeństwa-Dalik Piotr, Głowacki Bartosz, Golumski Adrian

-do konkursu z języka angielskiego-Golumski Adrian

-do konkursu z języka polskiego-Dalik Piotr

-do konkursu z matematyki-Senyszyn Gabriela

-do konkursu z przyrody-Senyszyn Gabriela

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za wyniki i przejście do dalszego etapu.

images

24 listopada Julia Dalik zdobyła Inagrodę, Maksymilian Gil II nagrodę, a Martyna

Łochińska wyróżnienie w Szkolnym Konkursie Plastycznym dla uczniów klas pierwszych 

pod hasłem „Miś kredką malowany”. Już jako przedszkolaki dzieci ujawniły swoją

inwencję i wyobraźnię twórczą zdobywając nagrody w konkursach plastycznych.

kredka-i-mis

W październiku odbyła się GORZOWSKA SPARTAKIADA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

Uczniowie Sp5, a wśród nich nasi absolwenci osiągnęli spore sukcesy. Na 7 startów

zdobyli 5 złotych medali 1 srebrny i jedno 5 miejsce. Wyniki zawodów:

Indywidualne biegi przełajowe- II miejsce Pawłowski Łukasz, VI miejsce Bielska Nikola

W punktacji drużynowej szkoła zajęła odpowiednio:

– dziewczęta I miejsce

– chłopcy I miejsce

Sztafetowe biegi przełajowe10 x 600 metrów:

– dziewczęta wywalczyły I miejsce( Bielska Nikola, Dobosz Weronika,  Maciejkiewicz

Paula,  Pytel Katarzyna, Różańska Alicja)

– chłopcy wywalczyli I miejsce(Pawłowski Łukasz, Deluga Szymon, Kuźbiński Michał,

Szulc Filip)

Tenis stołowy:

– chłopcy zajęli I miejsce w składzie Kuźbiński Michał oraz Deluga Szymon

 Gratulujemy świetnego początku sezonu 15/16 w ramach rywalizacji w Gorzowskiej

Spartakiadzie Szkół Podstawowych i życzymy dalszych sukcesów.

podium-150x150

 

29 października nasi tegoroczni absolwenci podczas  uroczystego Pasowania zostali

 pełnoprawnymi uczniami zaprzyjaźnionej z naszym przedszkolem SP nr 5. Z wywiadu

z nauczycielami dowiedzieliśmy się, że od samego początku byli nieco wystraszeni

i rozglądali się  z ciekawością. Szybko poznali tajniki szkoły. W świetlicy czują się jak

ryby w wodzie. Chyba przypomina się im przedszkole. Potrafią brykać na podwórku

i psocić. W klasie starają się poznać pierwsze litery choć czasami korci, aby pobawić się

na dywanie. Niektórzy przemycają zabawki z domu i ukradkiem z nimi rozmawiają.

Na obiedzie  choć „Tadki niejadki” starają  się zmiatać obiad z talerza  – głośno

rozmawiając. Pilnie przygotowywali się do swojej uroczystości i nie zawiedli. Były łzy

wzruszenia ze strony rodziców i nie tylko.

313-150x150

My ze swojej strony życzymy im  samych radosnych chwil w szkole.

POWODZENIA!

 

rok20142015

22 czerwca w programie pt.”Witamy w naszej bajce” zaprezentowali nam się uczniowie

z zaprzyjaźnionej  SP5. Mogliśmy wysłuchać recytacji znanych wierszy z podziałem

na role J.Brzechwy:”Żuraw i czapla”, „Żuk” oraz J.Tuwima:”Słowik”,”Ptasie radio”.

Było nam miło, tym bardziej, że wśród występujących znaleźli się nasi absolwenci:

Kuba Głowacki, Oliwia Ciężka, Zuzia Margiela, Paweł Łochiński, Amelka Nowacka

i Julia Leśniewska.

11 czerwca odwiedzili nas uczniowie kl.II a SP5. Starsi koledzy przyszli do nas

z przedstawieniem pt.”Królewna Śnieżka”. Przedszkolakom spodobał się występ młodych

aktorów, wśród których rozpoznaliśmy naszych byłych wychowanków:

Maję Pawlak, Elizę Walczak, Agatę Senyszyn, Olę Machowinę, Łukasza Taradowskiego,

Kacpra Przybylaka, Błażeja Czupera, Oliwię Wójcik, Nikolę Szulc i Mikołaja Nowotnego.

DSCN6315_640x480

30 kwietnia 2015r. obejrzeliśmy występ kółka teatralnego ze SP5. Uczniowie

zaprezentowali swoje umiejętności  w przedstawieniu o wiośnie i ekologii, otrzymując

wielkie brawa od młodszych kolegów. Było nam miło również dlatego, że  wśród

występujących uczniów rozpoznaliśmy naszych absolwentów.

DSCN6093_640x480

18 kwietnia 2015r. nasze absolwentki, obecnie uczennice SP5 zdobyły I miejsce i złoty

medal w zawodach 2-ki siatkarskie dziewcząt: Paula Maciejkiewicz, Katarzyna Pytel,

Weronika Dobosz, Nikola Bielska, Karolina Adamska I Anna Janiszewska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20150415_1518291-150x150

 18 kwietnia 2015r. I miejsce i złoty medal w zawodach 2 – ki siatkarskie chłopców

zdobyli uczniowie SP5, a wśród nich nasi absolwenci: Kaźmierczak Oskar

i Pawłowski Łukasz.

20150417_1506471-150x150

W marcu 2015r. w ramach procesu ewaluacji wewnętrznej przeprowadzono

 ankietę skierowaną do nauczycieli klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5

uczących dzieci, które uczęszczały do Przedszkola Miejskiego nr12

w roku szkolnym 2013/2014, celem zdobycia informacji. Na podstawie

przeprowadzonych ankiet i ich wnikliwej analizie stwierdza się, że dzieci zostały

w bardzo dobrym(7-latki) i dobrym(6-latki)stopniu przygotowane

do podjęcia nauki w szkole. 

pastarchives

26 marca 2015r. w Międzyszkolnych zawodach w siatkówce 3-ki chłopców,

uczniowie SP5 zdobyli II miejsce i srebrny medal. Wśród zawodników są nasi absolwenci:

Kuźbiński Michał, Deluga Szymon i Golumski Adrian. Serdecznie gratulujemy!

20150323_1150111-150x150

17 marca 2015r. w Międzyszkolnych zawodach w siatkówce 3-ki dziewcząt,

uczennice SP5 zdobyły I miejsce i złoty medal. Wśród zawodniczek są nasze absolwentki:

Różańska Alicja i Maciejkiewicz Paula. Serdecznie gratulujemy!

20150317_1342191-150x150

13 marca 2015r. na zaproszenie naszego kółka teatralnego przybyli do przedszkola

uczniowie kl. I a oraz I b ze SP5, aby obejrzeć przedstawienie pt. ,, Przygody Bałwanka

Stefanka”. Starsi koledzy nagrodzili małych aktorów ogromnymi brawami. Znaczna część

uczniów, to byli nasi wychowankowie. Miło było znów się spotkać.

DSCN6017_640x480

 

 

17 stycznia 2015r. Prezydent B. Komorowski wręczył okazałe trofeum uczniom SP5,

którzy zajęli I MIEJSCE w Mitingu Lekkoatletycznym Młody Pedro’s Cup w Łodzi

zdobywając Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak. Wśród sportowców są nasi absolwenci:

Szymon Deluga, Nikola Bielska, Michał Kuźbiński i Alicja Różańska.

Składamy Wielkie Gratulacje !!!

c_335_150_16777215_0_images_2013.lukasz_05-Teskty_2015.02.19_GPM_6437

12 stycznia 2015r. odwiedzili nas byli absolwenci naszego przedszkola

z  przedstawieniem pt. ,, Humorek Upiorek ” z kl. I zaprzyjaźnionej SP5.

Przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznej zabawy na śniegu, obejrzały przedstawienie

z wielkim zaciekawieniem i nagrodzili aktorów oklaskami.

DSCN5999_640x480DSCN6001_640x480DSCN5999_640x480

 Nasi absolwenci to : Paweł Ł. ,Szymon K. ,Amelka N., Oliwia C. i Zuzia M.

26 września 2014r.  nasz absolwent P. Łochiński wraz z mamą poprosili nas o

 włączenie się  w ramach akcji  zbierania podpisów na inicjatywę Budżetu Obywatelskiego

 czyli budowę wielofunkcyjnego boiska szkolnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 5,

 w ramach budżetu miasta. Na pewno nie zawiedziemy naszych absolwentów.

15 października 2014r.  dowiedzieliśmy się, że SP5 w ramach głosowania w Budżecie Obywatelskim

zdobyła największą ilość głosów – 4233. Tym samym wygrała projekt modernizacji boiska.

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę akcję.

logo

29 października 2014r.  w SP 5 odbyło się Pasowanie na Ucznia naszych absolwentów.

 Uroczystość była piękna i wzruszająca. Dzieci stanęły na wysokości zadania,

przepięknie zaśpiewały hymn Polski oraz piosenki.

Fantastyczny występ zaprezentował teatrzyk szkolny.  Nowym uczniom życzymy samych

 sukcesów i niezapomnianych chwil spędzonych w szkole. Mamy nadzieję, że o nas nie zapomną.

IMG_2997-150x150

 

 

 

rok20132014

13 czerwca 2014r. odbył się  Festyn Rodzinny.

Chociaż pogoda w piątkowy ranek nas nie rozpieszczała, a dzieci przez okno

z niepokojem obserwowały deszcz, to po południu zaświeciło słońce

i mogliśmy wspólnie z rodzicami cieszyć się zabawą na Festynie Rodzinnym.

Można było zjeść pyszne ciasta upieczone przez rodziców oraz kiełbaski z grilla,

była też wata cukrowa. Na dzieci czekała loteria fantowa, a dużą

niespodzianką dla wszystkich był taniec zumby. Miło było gościć byłych absolwentów przedszkola

 wraz z rodzicami, którzy przynieśli zabawki i gry dla przedszkolaków.  Pieniądze z festynu chcemy

przeznaczyć na ogrodzenie placu zabaw, za co serdecznie dziękujemy.

images

100_8325

A oto nasz absolwent Filip D. z tatą i kartonem zabawek.

 

 30 maja 2014r. z okazji Dnia Dziecka rodzice dzieci z grupy IV oraz absolwenci naszego przedszkola,

obecni uczniowie SP5 wystawili bajkę pt.”Córka Gburka.

Zagrali jak zawodowcy, z ogromnym zaangażowaniem, w profesjonalnie przygotowanej scenerii

i przepięknych strojach. Dzieci z zaciekawieniem oglądały losy królewny i żywo reagowały

na zmianę akcji. Bajeczna opowieść zabrała nas do niezwykłego królestwa grzeczności, w którym

przypomnieliśmy sobie o tak ważnych zwrotach, jak:”Dzień dobry”, „Do widzenia”, „Proszę”,

„Przepraszam”, „Dziękuję”. Mamy nadzieję, że dzięki historii o Królewnie Gburce, nigdy nie

zapomnimy o tak ważnych magicznych słowach.

IMG_5395IMG_5394

17 kwietnia 2014r. odbył się  Kiermasz Wielkanocny

W tegorocznym kiermaszu świątecznym zebraliśmy kwotę 581,57zł. Serdecznie dziękujemy

wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji, zakupując ozdoby wielkanocne wykonane przez

dzieci. Mamy nadzieję, że wspólnie przyczynimy się do spełnienia marzenia Filipa.

images

14 marca 2014r.  dzieci z gr.V odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5.

 Uczniowie klasy II „a” i II „b” prowadzili warsztaty czytelniczo – plastyczne dla dzieci 6 letnich.

 Zaprezentowali swoje umiejętności plastyczno – muzyczne. Uczniowie pomagali młodszym

kolegom i koleżankom układać i kolorować puzzle, których motywem przewodnim był Kubuś

Puchatek.

CAM00192

Nasi absolwenci to : Weronika i Mikołaj D.

29 marca 2014r. o godzinie 10:00 w SP5 rozpoczęły się „Dni Otwarte” dla sześciolatków.

W poszczególnych gabinetach było dużo atrakcji. Na dużej sali gimnastycznej dzieci

mogły się bawić klockami, natomiast na małej sali- siódemce szkolny teatrzyk

pokazał przedstawienie. Wszystkim się to spodobało, ponieważ było naprawdę dużo atrakcji.

Po swojej szkole oprowadzali przedszkolaków byli absolwenci naszego przedszkola.

IMG_2647-150x150

20 lutego 2014r. w naszej placówce odbyły się Dni Otwarte. Maluszki razem z rodzicami miały

 możliwość obejrzenia sal dydaktycznych oraz innych pomieszczeń przedszkolnych.

Wśród rodziców spotkaliśmy absolwentów naszego przedszkola. Być może będziemy widywać się

regularnie  od września. Uśmiechy na twarzach gości świadczyły o dobrej zabawie.

rodzina

 

30 stycznia 2014r. mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie kółka teatralnego ze SP5.

„O dwunastu miesiącach” – taki tytuł miało dzisiejsze przedstawienie uczniów z kółka teatralnego

z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 5. Przedszkolaki żywo reagowały na postawę złe macochy

oraz zachowanie złej córki i dobrej pasierbicy. Utrwaliły się w przekonaniu, że dobro zawsze

zwycięża.

IMG_3482

 12 grudnia 2013r.  w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia z udziałem władz miejskich,

 kuratoryjnych, oświatowych oraz dyrektorów gorzowskich przedszkoli.

Spotkanie opłatkowe uświetniły występy dzieci ze wszystkich grup wiekowych

oraz absolwentów przedszkola. Zaprezentowane kolędy i pastorałki

zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Obraz 016

Oto nasze absolwentki: Jagoda P.  i Ola N.

21 listopada 2013r. obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu uczniów z kółka teatralnego ze SP 5,

tematem którego był ruch drogowy. Utrwaliliśmy znajomość podstawowych znaków drogowych

oraz zasady poruszania się w ruchu drogowym. Wśród „aktorów ” byli absolwenci naszego

przedszkola, co sprawiło nam dodatkową radość.

IMG_3452

Nasi absolwenci to: Ania J., Weronika D., Maciej Z. i Piotr D.

 

W konkursie plastycznym BARWY JESIENI organizowanym przez osiedlowy klub ZODIAK  nasza

 absolwentka, obecnie uczennica kl.V a SP5  Julia Różańska została  nagrodzona

  za przepiękną  pracę.

 28 listopada 2013r. odbył się wernisaż, podczas którego  otrzymała dyplom i nagrodę.

 

telefon-660-150x150

W październiku 2013r.  przeprowadzone zostały ankiety dla rodziców dzieci z rocznika 2005

w celu zebrania wiadomości o losach naszych wychowanków i ich postępach w nauce.

images

 

14 października 2013r. odwiedziła nas była wychowanka Martyna S. , by złożyć życzenia z okazji Dnia

Nauczyciela, było nam niezmiernie miło, że nadal o nas pamięta.

100_7454

 30 października 2013 r. w SP5 o godzinie 17.00 odbyło się uroczyste pasowanie

pierwszoklasistów na uczniów. Apel prowadzony był przez Olgę Rzeszewską oraz Patryka Możejko,

którzy zapowiadali piosenki i wierszyki wykonywane przez ucznów pierwszych klas, a także

 dodatkowe występy : występ uczniów z Teatrzyku Szkolnego . Następnie odbyło się pasowanie

 ozdobnym ołówkiem. Wszyscy pierwszoklasiści, w większości absolwenci PM12 z dumą powrócili do

 domów.

PB010053-150x150

rok20122013

17 czerwca 2012 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej

 Miejskiego Konkursu Plastycznego „Teatr mój widzę ogromny” pt. ” Bohaterowie scen teatralnych „.

Wyróżnienia SP 5 otrzymały nasze absolwentki ; Julia Różańska- kl. III a oraz Nikola Bielska- kl. I b.

P1050680-150x150

 

17 maja 2013r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 Międzyszkolny Konkurs Komunikacyjny dla

uczniów klas drugich. Pierwszego miejsca gratulujemy uczniom SP5, którą reprezentowała

 min. nasza absolwentka Nastka M.

IMG_2844-150x150

W Szkolnym Konkursie Ortograficznym SP5 w dniu 13.04.2012r. III miejsce zajęła nasza

wychowanka  Karolina Buczkowska z kl. VIB.

P3290064-150x150

 

13.04 2012r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny  „Fraszka”. Wśród uczestników byli nasi

absolwenci I miejsce w szkole – Patryk Kociubiński kl. VB. Dyplomy wyróżnienia otrzymali:

Zofia Dopierała, Adrianna Kasjaniuk, Mateusz Matuszewski, Weronika Derymacka.

P3290062-150x150

 

 30 marca 2012r.  dzieci ze szkolnego teatrzyku SP 5 ,,Kolorowy smok”pod kierunkiem pani

Anety Piaseckiej, brały udział w IV Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków Ekologicznych ,,Zielony

Kapturek”. Impreza została zorganizowana w Domu Kultury Chemik. W przeglądzie brało udział 10

 placówek szkolnych z Gorzowa i okolic. Aktorzy, a wsród nich nasi absolwenci : Maciej Z., Ania J.,

 Weronika D. swoim występem w inscenizacji pt. ,,Na ratunek lasom” zachwycili publiczność oraz

jurorów i zdobyli I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy

 dalszych sukcesów.

IMGP7359-150x150

 

 Absolwentka przedszkola Gabrysia Senyszyn z klasy I B SP5  otrzymała wyróżnienie w Powiatowym

 Konkursie Recytatorskim, który odbył się 12 maja w Grodzkim Domu Kultury.Gratulujemy!!!

imm007_51-211x300

 

Pod koniec maja uczniowie SP5 brali udział w Miejskim Konkursie Plastycznym pod hasłem

„Mój przyjaciel pies” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21. Nasza absolwentka

Julia Nowicka z klasy II „a” otrzymała wyróżnienie.

image0-21-150x150

  26.10.2011r. w SP5 odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Spotkanie było bardzo uroczyste i

 miłe. Wszyscy byli ubrani na galowo, uczniowie mieli na głowach piękne, żakowskie birety. Nowi

 uczniowie otrzymali dyplomy oraz słodki upominek. Imprezę przygotowały wychowawczynie klas

 pierwszych: panie Aneta Piasecka oraz Natalia Kuliczkowska, a nam jest miło, że większość uczniów

to absolwenci naszego przedszkola. Życzymy im samych sukcesów!

DSC09016-150x150

 11.10.2012r.  w WiMBP w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie laureatów IV Regionalnego

Biennale Plastyki Dzieci i Młodzieży pt. „Rodzina daleka i bliska”. Organizatorem była Pracownia

Plastyczna Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp.  Wyróżnienia udziałem w wystawie

 otrzymali nasi absolwenci: Julia Różańska,  Wojciech Marcela i  Szymon Deluga.

BIENNALE-MDK-021-150x150

 

 Nasz absolwent Dorian Chodaczyński – uczeń klasy IIa SP 5 – od początku tego roku szkolnego,

wielokrotnie reprezentował  szkołę na Porankach Szachowych w Klubie Szachowym KSZ Stilon przy

ul. Chrobrego oraz na Turnieju Szachowym organizowanym przez I LO przy ul. Puszkina. W dniach

9-11.12.2011 uczestniczył w Mistrzostwach Gorzowa w Szachach Klasycznych, gdzie zdobył IV miejsce

oraz podwyższył swój ranking i uzyskał IV kategorię szachową.

Szachy-002-150x150