Urodzinowa jesień w grupie Pszczółek

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia. Ta szczególna uroczystość towarzyszy nam  przez całe życie. Urodziny najmłodszych często są okazją do rodzinnych spotkań i wymiany doświadczeń. Coraz częściej obchodzimy je naprawdę hucznie – dzięki temu możemy pokazać dzieciom, że naprawdę są dla nas ważne i sprawić, aby poczuły się absolutnie wyjątkowo.

W grupie Pszczółek urodziny to „Dzień Królowania”. Daty urodzin dzieci z grupy  zaznaczone są na urodzinowym kalendarzu. Jubilat otrzymuje koronę, którą nosi przez cały dzień. Wszyscy zbieramy się w kręgu aby złożyć życzenia i wspólnie wyśpiewać tradycyjne „Sto lat”. Następnie następuje wręczanie cukierków lub innych przysmaków dzieciom z grupy- tradycja która obecna jest w polskich placówkach edukacyjnych od kilkudziesięciu lat.