Sprzątanie Świata 2018

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazywać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzać w najmłodszych pozytywne uczucia, takie jak troska i odpowiedzialność za otaczające nas środowisko.

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Dzień 21 września był dniem zielonym, w którym to nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę  oraz teren przedszkolny.

Zanim jednak uzbrojeni w rękawice i worki ruszyliśmy w teren, w atmosferze zabawy przypomnieliśmy sobie zasady segregacji odpadów, gdyż w tym roku hasło kampanii brzmiało: „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”.