Starszaki w laboratorium

20 listopada dzieci z grupy „Pszczółek” i „Motylków” uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych w  Gorzowskim Ośrodku Technologicznym w Stanowicach. Przedszkolaki wyposażone w fartuchy, okulary i rękawiczki wyglądały bardzo profesjonalnie.

Zanim rozpoczęła się praca, młodzi chemicy zostali zapoznani z regulaminem pracowni, nazwami przyrządów , pojemników oraz substancji jakimi miały się posługiwać w trakcie zajęć.

Podczas zajęć dzieci wykonały dwa doświadczenia „Lawa- lampa” i „Magiczny balon”. Wszystkie eksperymenty, wymagały od dzieci skupienia, zręczności i umiejętności odmierzania płynów. Wszyscy poradzili sobie znakomicie, wrócili bardzo usatysfakcjonowani i zafascynowani pracą w laboratorium.