Dogoterapia- wyjątkowe zajęcia w wyjątkowym towarzystwie

Od września 2023 roku dzieci z grupy „Kreciki” biorą udział w cyklicznych zajęciach dogoterapii. Podczas spotkań każde dziecko ma możliwość indywidualnego kontaktu z psem.

Dogoterapia pomaga dzieciom w rozwoju emocjonalnym i społecznym. Dzieci uczą się empatii oraz jak radzić sobie z emocjami, a także jak nawiązywać relacje z innymi ludźmi i zwierzętami. Przytulanie, głaskanie, zabawa z psem może także pomóc w zmniejszeniu poziomu stresu i lęku u dzieci. Dodatkowo dogoterapia pomaga w rozwijaniu umiejętności poznawczych dzieci. Zadania takie jak: karmienie, czesanie lub uczestnictwo w zajęciach szkoleniowych mogą pomóc w rozwoju umiejętności motorycznych, a także wzbogacić słownictwo. Zajęcia sprawiają dzieciom wiele radości. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania z pupilami.