Warsztaty Świąteczne z udziałem Rodziców

W grudniu w Przedszkolu Miejskim nr 12 im. „Pod Topolą” w grupach odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem rodziców naszych podopiecznych.

11 grudnia w grupie Motylków odbyły się warsztaty kreatywne, podczas których rodzice z dziećmi wykonali dekoracje z przyniesionych przez siebie materiałów. Zgromadzeni dzieląc się tym, co przynieśli stworzyli dekoracje zdobiące domy przybyłych oraz salę Motylków. Znalazły się tutaj: bombki, stroiki, choinki ze świecącymi lampkami, kartki świąteczne czy łańcuch, który zainicjował wspólne zabawy ruchowe.

12 grudnia w grupie Pszczółek dzieci z pomocą rodziców wykonywały świąteczne ozdoby takie jak styropianowe bombki wykonane techniką decoupage, ozdobione cekinami i brokatem. Były też ozdoby z drewna również dekorowane na różne sposoby. Wykonane wspólnie ozdoby dzieci zawiesiły na choinkę, która stoi w sali Pszczółek, jak również zabrały wybrane dekoracje do domu. Świąteczny klimat dopełniały grające w tle kolędy i pastorałki.

13 grudnia do grupy Biedronek zawitali rodzice oraz rodzeństwo naszych milusińskich. Trzylatki ze wsparciem swoich najbliższych wykonały łańcuchy, bombki oraz zawieszki w kształcie choinek lub gwiazdek. Swoje dekoracje zabrali do domów, w których udekorowali drzewka świąteczne lub inne miejsca.

14 grudnia w grupie Krecików miały miejsce Elfie warsztaty pod kierunkiem animatorów z „Malinowej Chatki”. Sala Krecików zamieniła się w Krainę Świętego Mikołaja, a dzieci w jego pomocników. Przybyłe do przedszkola Elfy zaprosiły dzieci i rodziców do wspólnej świątecznej zabawy. Były zagadki, piosenki i pląsy. Następnie wszyscy przystąpili do pracy, gdzie dzieci wraz z rodzicami składały i malowały świąteczny pociąg ze sklejki.

Nie ma wątpliwości, że w każdej z grup był to wyjątkowy, rodzinnie spędzony czas, gdzie wszyscy mogli poczuć magię i nastrój nadchodzących świąt. A co najważniejsze- spędzić wspólnie czas działając razem.

Podziel się tym postem