Wycieczka Biedronek i Krecików do „Alpaczkowej Zagrody”

W piątek, 24 maja 2024 Biedronki i Kreciki wzięły udział w wycieczce do „Alpaczkowej Zagrody” w Nawrocku.

Główną atrakcją było kilka alpak. Mieliśmy szczęście pogłaskać ich futerka na tydzień przed strzyżeniem. Dzieci karmiły zwierzęta marchewkami nabierając odwagi a zarazem w praktyce przestrzegając zasad bezpieczeństwa.

Dzieci odwiedziły także ptaki ozdobne i króliki. Usłyszały nawoływanie pawia, a niektórym dopisało szczęście, gdyż mieli możliwość zobaczyć pawi ogon w pełnej okazałości!

Do „Alpaczkowej Zagrody” zawitały także bociany- niezapowiedziani goście przykuwali uwagę zebranych grup.

Biedronki i Kreciki wzięły udział w warsztatach dekorując pamiątkowe alpaki- breloczki lub gipsowe figurki.

Gospodarze „Alpaczkowej Zagrody” przygotowali dla naszych Przedszkolaków także mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu. Było wiele ruchu, śmiechów a także odkrywania nowych zabawek. Podczas wycieczki nie zabrakło także kiełbasek z rusztu.

Dziękujemy za gościnę Gospodarzom „Alpaczkowej Zagrody”, firmie GLOB-BUS za bezpieczny przewóz Dzieci oraz Pracownikom Przedszkola za opiekę nad Biedronkami i Krecikami. Wszyscy wróciliśmy do Gorzowa cali i zdrowi.