Poznaj nas bliżej

O nas

Nasze przedszkole istnieje od 20 września 1976 r. Tradycje wychowawcze łączy z najnowszymi programami autorskimi. Nauczycielki są nastawione na potrzeby dziecka i indywidualnie traktują każdego wychowanka. Otwartość na współpracę z instytucjami krajowymi i zagranicznymi, rodzicami, innymi placówkami wychowawczymi i artystycznymi owocuje licznymi nagrodami, których tylko część jest umieszczona w przedszkolnej gablotce.

Placówka dysponuje 125 miejscami dla dzieci, na które czeka profesjonalnie wykwalifikowana i doświadczona kadra oraz troskliwy, opiekuńczy i pełen życzliwości personel obsługi.

Przedszkole posiada pięć przestronnych, jasnych i kolorowych sal z łazienkami dla 5 grup wiekowych. Sale wyposażone są w estetyczne meble dla dzieci, dostosowane do ich potrzeb rozwojowych. Każda z sal posiada bogatą ofertę zabawek, książek i pomocy dydaktycznych.

 

20191114_092319_640x480
DSC_1553_640x360

Walorem naszej placówki jest przepiękny, duży, zielony ogród, który sprzyja zaspokajaniu i wyzwalaniu aktywności ruchowej dzieci. Dzieci mają możliwość codziennego przebywania na świeżym powietrzu i korzystania z odpowiednio dobranych urządzeń dostosowanych do wieku dzieci. Pięknie zadrzewiony, w upalne letnie dni przynosi dzieciom ukojenie, a zimą pozwala na wspaniałą zabawę na śniegu. Teren ogrodu jest ogrodzony.

Od 2009 r. przedszkole bierze udział w ogólnokrajowym programie pn. „OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE”, mającym na celu rozwijanie u dziecka optymizmu i poczucia własnej wartości, nauczenie jak radzić sobie w różnych sytuacjach oraz rozwijanie szerokich zainteresowań i talentów dzieci. Nasza placówka uzyskała ogólnopolskie certyfikaty „ZACZYTANE PRZEDSZKOLE”, „ PRZEDSZKOLE MŁODYCH PATRIOTÓW”. Od 2019 roku ubiegamy się o certyfikat „PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE”.

W 2016 roku naszej placówce nadano imię „Pod Topolą”

Dbając o wszechstronny rozwój dziecka:

Dyrektorem Przedszkola jest

mgr Anna Ślązak